Urodzinowa zabawa KWK Zofiówka

Urodziny „Zofiówki” miały w tym roku wyjątkowy charakter, bo i okazja nader wyjątkowa. Kopalnia „Zofiówka„ właśnie obchodzi 50  urodziny.  
Festyn z takiej okazji  został przygotowany ze szczególnym rozmachem i dbałością zarówno o strawę dla ducha jak i ciała. Jednym z gości zaproszonych na tę górniczą zabawę był Poseł Grzegorz Matusiak.
-dla mnie to szczególna uroczystość. Przez prawie 30 lat mojej górniczej kariery związany byłem z „Zofiówką. Tu stawiałem pierwsze kroki w górniczym fachu i stąd przeszedłem do pracy parlamentarnej. Zdobyte doświadczenie procentuje teraz w mojej poselskiej działalności. Pozwala mi skuteczniej działać na rzecz polskiego górnictwa czego przykładem jest zakończona pełnym sukcesem reforma która pozwoliła nie tylko uratować JSW ale zmieniła ją w bogatą i innowacyjną spółkę.
Podczas festynu, przy biesiadnym stole spotkało się kilka pokoleń górników pracujących na „Zofiówce”. Były więc wspomnienia przy kufelku i doskonałej śląskiej kuchni.
-przy takiej okazji warto przypominać, iż KWK „Zofiówka” to nie tylko wydajny i nowoczesny zakład górniczy ale także miejsce w którym górnicy zapisali jedną z piękniejszych kart we współczesnej historii Polski – powiedział w trakcie festynu Poseł Grzegorz Matusiak.