Poseł online!

Górnictwo i związane z nim pytania zdominowały czat online jaki zorganizował Poseł Grzegorz Matusiak.
– to, że pytania dotyczące sektora wydobywczego przeważały wśród kwestii podnoszonych przez internautów, świadczy o tym jak ważną rolę pełni górnictwo w naszym regionie i jak wiele osób jest z nim związanych. To też jest dowód na to, jak potrzebny był plan naprawczy dla JSW. Z bankruta w ciągu zaledwie dwóch lat przekształciliśmy spółkę skarbu państwa w innowacyjne przedsiębiorstwo przynoszące miliardowe zyski. Szkoda, że dziś wielu polityków PO zapomina w jakiej ruinie zostawili nam śląskie kopalnie-oświadczył po zakończeniu czatu Poseł Grzegorz Matusiak.
Wiele pytań dotyczyło też programów socjalnych PiS. Uczestnicy czatu nie kryli swoich obaw o przyszłość wielu prorodzinnych świadczeń, wprowadzonych przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.
-jeżeli Prawo i Sprawiedliwość zwycięży w wyborach, to o przyszłość programów socjalnych jestem spokojny, co więcej wiele świadczeń prorodzinnych oraz tych przeznaczonych dla najsłabszych grup społecznych, zostanie powiększonych i mogę to zagwarantować jako wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny-podsumował poseł Grzegorz Matusiak.
Zdaniem tutejszego parlamentarzysty dyskusja podczas czatu miała charakter merytoryczny, a kilka spraw dotyczących indywidualnych problemów jakie zgłaszali internauci zostanie rozwiązanych podczas osobistych spotkań w biurze poselskim.