Pakiet dla przedsiębiorców głównym tematem konwencji PiS w Katowicach.

To była potrzebna i ważna konwencja Prawa i Sprawiedliwościowi i choć jej celem była prezentacja śląskich kandydatów PiS na parlamentarzystów, to w sumie konwencje zdominowały kwestie ekonomiczne. To w Katowicach Premier Mateusz Morawiecki przedstawił pakiet dla przedsiębiorców, jeden z filarów programu gospodarczego PiS.
– to doskonały przykład tego jak ważny dla Prawa i Sprawiedliwości jest Śląsk, a  potwierdzają  to słowa Premiera dla którego nasz region jest podstawę polskiej gospodarki-oświadczył Poseł PiS Grzegorz Matusiak.
Pakiet dla przedsiębiorców ma wejść w życie jeszcze w tym roku. Zakłada on m. in. obniżenie składek ZUS oraz podatku CIT dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców. Obejmuje on 5 najważniejszych punktów:
1. 500 zł. na ZUS dla firm  – mały ZUS dla małych przedsiębiorców.
2. Ryczałtowy ZUS bez zmian.
3. Prosty PIT – ryczałt do 2 mln euro.
4. 9 proc. CIT do 2 mln euro przychodów
5. Miliard złotych na bezpośrednie wsparcie przedsiębiorców.
 -To pieniądze, które w przypadku mniejszego ZUS i CIT zostaną w kieszeniach przedsiębiorców, a dodatkowy miliard złotych będzie wsparciem dla ich działalności gospodarczej. Z tych udogodnień powinno skorzystać ponad 270 tysięcy firm-dodał Poseł Grzegorz Matusiak.