Jest umowa na remont drogi z Wodzisławia do Jastrzębia Zdroju oraz z Pawłowic do Pszczyny.

Dobra wiadomość dla kierowców. Będzie remont drogi wojewódzkiej nr 933 a to oznacza gruntowną modernizację trasy z Wodzisławia przez Mszanę do Jastrzębia-Zdroju. Jest to też droga łącząca oba miasta z autostradą A-1 a więc odcinek o wyjątkowym nasileniu ruchu w dodatku z kilkoma niebezpiecznymi skrzyżowaniami i zrujnowaną  nawierzchnią. Efektem jest dramatyczna statystyka wypadkowa. Umowę z wykonawca o wartości  240 mln zł  ( w tym 140 mln zł środki UE ) podpisał premier Mateusz Morawiecki. W uznaniu starań związanych z realizacją projektu zaproszony został też poseł Grzegorz Matusiak.
– To kolejny projekt drogowy opracowany przez PO na realizację którego pieniądze znalazł  i wdrożył do realizacji PiS, po przejęciu władzy w Sejmiku Województwa Śląskiego. Tworzenie projektów to tylko obietnice choć sprawiające wrażenie wytężonej pracy na rzecz regionu. Nasi wyborcy rozliczają mnie za konkretne i skuteczne działania a nie za kolejne projekty –  oświadczył poseł Grzegorz Matusiak.
Premier ponadto podpisał  jeszcze jedną ważną dla naszego regionu umowę. Chodzi o pełną modernizację dalszej części DW 933, a dokładniej odcinek z Pawłowic do Pszczyny, który jest ważnym elementem komunikacyjnym dla naszego regionu.