Społeczny PRE_COP24 w Katowicach

13.08.2018

Konwencję w sprawie zmian klimatu z inicjatywy ONZ podpisano w 1992 r. I od tego momentu, praktycznie co roku odbywają się szczyty klimatyczne czyli tzw. COP.

COP – to międzynarodowe konferencje, podczas których dyskutuje się na temat działań na rzecz polityki klimatycznej.
Taki szczyt odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2018 r.w Katowicach.

W celu pełnego przygotowania się do tego szczytu, z inspiracji Grupy Wspólnych Inicjatyw Społecznych GÓRNICTWO OK., zrodził sie pomysł przeprowadzenia wielu przedsięwzięć w ramach Projektu pod hasłem „Polska droga do czystego Środowiska”.
W dniach 8-12 sierpnia br. w Katowicach odbywa się konferencja Społeczny PRE_COP24 organizowana przez stronę społeczną, pracodawców z Górnictwem OK oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa.

Konferencja ta uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Biorą w niej udział przedstawiciele prezydenta, premiera, ministrów odpowiedzialnych za problem czystego środowiska, przedstawiciele central związkowych i pracodawców, także z zagranicy.
Na konferencji jest obecny także Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak, który reprezentuje Sejmową Komisję Energii.

To bardzo ważna konferencja, merytoryczna i dobrze przygotowana. Warto w niej uczestniczyć zwłaszcza, że za około trzy miesiące w Katowicach po raz pierwszy odbędzie się szczyt klimatyczny. Będzie on szczególną okazją do prezentacji polskich działań na rzecz poprawy stanu klimatu – powiedział Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak.

 

 

Wiadomość edytowana: 13.08.2018 o godzinie 08:59

wróć

Stronę obejrzało 2369519 osób