Wizyta Posła Grzegorza Matusiaka w Narodowym Funduszu Zdrowia

Przeprowadzone rozmowy 28 listopada br. Posła Grzegorz Matusiaka z Dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach Jerzym Szafranowiczem na temat utrzymania dotychczasowego poziomu lecznictwa Poradni Zdrowia Psychicznego w Jastrzębiu Zdroju przy ulicy Wrocławskiej, poskutkowały zapewnieniem dyrektora o dofinansowaniu Przychodni.

Czytaj dalej

Wizyta Posła RP Grzegorza Matusiaka w siedzibie Sejmiku Województwa Śląskiego w Katowicach

W godzinach popołudniowych 28 listopada br. Poseł G. Matusiak spotkał w Urzędzie Marszałkowskim z Marszałkiem Jakubem Chełstowskim w celu kontynuacji rozmów, dotyczących potrzeb Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. W konsekwencji przeprowadzonej analizy merytorycznych danych, doszło ostatecznie do sfinalizowania sprawy.

Czytaj dalej

Wizyta z Czarnogóry w Warszawie

W ramach współpracy państw partnerskich Polski i Czarnogóry 3 grudnia br. Poseł RP Grzegorz Matusiak podjął w Warszawie grupę Parlamentarzystów z Podgoricy. Przewodził kolejno organizowanym spotkaniom (również poza stolicą), podczas których omawiano tematy związane z obszarami bezpośredniej współpracy w dziedzinach nauki, rolnictwa, turystyki, kultury oraz sportu.

Czytaj dalej

Powstanie nowa sala koncertowa

Dnia 06. sierpnia br. podpisano umowę dotyczącą rozbudowy nowoczesnej sali koncertowej w Państwowej Szkole Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju.
Koszt tej inwestycji to 17 mln zł,  z czego 13 mln zł  to dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizacja tego zadania inwestycyjnego potrwa do końca 2019 roku.

Czytaj dalej

W miejsce węgla zielona energia

W Warszawie 19 lipca br. Jastrzębska Spółka Węglowa wraz z JSW Innowacje zaprezentowała wstępne założenia programu rewitalizacji KWK Krupiński.

Czytaj dalej

Z wizytą u Wojewody Śląskiego

Wojewoda Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski spotkał się dziś z Posłem na Sejm RP Grzegorzem  Matusiakiem i Przewodniczącym Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Łukaszem Kaszą.

Czytaj dalej

Miła wizyta

Dnia 03 sierpnia br. z przedstawicielami PiS spotkał się Poseł na Sejm RP Marcin Duszek pochodzący z Polski Wschodniej.

Rozmowy toczyły się w temacie polskiej wsi i rolnictwa, które w tamtych terenach ma strategiczne znaczenie. Rozmawiano także o służbie zdrowia i nowej reformie  wymiaru sprawiedliwości.

W spotkaniu uczestniczył nasz poseł Grzegorz Matusiak. Była to miła, ciepła i serdeczna wizyta.

Czytaj dalej

Społeczny PRE_COP24 w Katowicach

Konwencję w sprawie zmian klimatu z inicjatywy ONZ podpisano w 1992 r. I od tego momentu, praktycznie co roku odbywają się szczyty klimatyczne czyli tzw. COP.
COP – to międzynarodowe konferencje, podczas których dyskutuje się na temat działań na rzecz polityki klimatycznej.
Taki szczyt odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2018 r.w Katowicach.

Czytaj dalej

Konferencja w Radiu eM Posła Grzegorza Matusiaka nt projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję"

Cała audycja po otwarciu artykułu.

Czytaj dalej

Wizyta Pana Premiera Morawieckiego na Śląsku

Film po otwarciu artykułu.

Czytaj dalej

Misja możliwa do wykonania

W Domu Zdrojowym odbyło się podsumowanie działalności samorządowej klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. O gospodarce mówił Tadeusz Sławik, a sprawy społeczne zreferował Piotr Szereda. Z największą niecierpliwością czekano jednak na wystąpienie Łukasza Kaszy, przewodniczącego Rady Miasta i kandydata PiS na prezydenta miasta.

Czytaj dalej

Zaproszenie do zrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego ! 12 czerwca !

Inicjatorem współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia był przewodniczący Rady Miasta Łukasz Kasza, którego inicjatywę wspiera poseł Grzegorz Matusiak. Chodzi przede wszystkim o to, by w naszym mieście powstała Sekcja NFZ.
W marcu br. w biurze poselskim Posła Grzegorza Matusiaka zostały uruchomione dwa stanowiska do wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Ponieważ zainteresowanie było duże, ponownie 12 czerwca br. jak poprzednio w biurze poselskim posła Grzegorza Matusiaka w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Mazowiecka 2 zostaną uruchomione dwa stanowiska do wydawania tejże karty. Dyżur będą pełnili pracownicy NFZ z Rybnika

Czytaj dalej

Łukasz Kasza rekomendowany przez Prawo i Sprawiedliwość na prezydenta Miasta Jastrzębie – Zdrój !

Doświadczony samorządowiec kandydatem na prezydenta Miasta Jastrzębie – Zdrój – o kim mowa ? To Łukasz Kasza osoba młoda, kreatywna, z doświadczeniem w pracy samorządowej i wysokich kwalifikacjach zawodowych.

Łukasz Kasza jest Przewodniczącym Rady Miasta Jastrzębie – Zdrój. W swoim samorządowym życiorysie pełnił również funkcję Przewodniczącego Komisji Skarbu.
Był radnym dwóch kadencji.

Czytaj dalej

Henryk Sławik został uhonorowany

 W gmachu Sejmu otwarto   wystawę  poświęconą życiu i działalności Henryka Sławika, w moim przekonaniu postaci zasługującej na trwałą obecność w powszechnej pamięci Polaków. Z tej okazji chciałbym Państwu przypomnieć tekst napisany z okazji odznaczenia Sławika przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego orderem Orła Białego.

Czytaj dalej

Chcemy silnej, sprawiedliwej i godnej Polski

 - To pomnik pamięci, godności i wierności, na którym widnieje 96 nazwisk Polek i Polaków, bez żadnych tytułów, bez funkcji. Zginęły osoby, które wspólnie wybrały się do Katynia właśnie po to, aby uczcić pamięć Ofiar. To wystarczający powód, by ten pomnik tu stanął - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obchodów VIII Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Dodał, że państwo, które chce być traktowane poważnie, nie może się bać swojej historii.

- Ten pomnik jest wyrazem odrzucenia lęku i przywrócenia godności państwa i godności narodu, dlatego jest tak potrzebny. Pośrednio, to też pomnik wierności, upamiętnia tych, którzy walczyli, by on powstał, byli wierni - stwierdził.

Czytaj dalej

Stronę obejrzało 1 osób