Projekt ustawy o rekompensacie z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla przyjęty przez Sejm

Sejm przegłosował 12 października 2017 r. ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Projekt trafi teraz pod obrady Senatu.

Projekt ustawy zakłada jednorazową wypłatę rekompensaty za utracone prawo do świadczenia w wysokości 10 tysięcy złotych netto. Wypłata świadczenia zaplanowana jest do końca 2017 roku, po uchwaleniu ustawy przez Senat i podpisaniu jej przez Prezydenta RP.

Czytaj dalej

Inwestycja w górnictwie

Jaworzno. Uroczystość wytyczenia osi Szybu oraz symbolicznego przekazania placu budowy Szybu "Grzegorz" Zakładu Górniczego Sobieski. Budowa Szybu "Grzegorz" to jedna ze strategicznych inwestycji TAURON Wydobycie, mająca zapewnić funkcjonowanie Zakładu Górniczego Sobieski do 2077 roku.

Czytaj dalej

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017

 We wtorek (29 sierpnia) w inauguracji w Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017 udział wzięli premier Beata Szydło, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, minister sportu Witold Bańka,  wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz posłowie RP: Grzegorz Matusiak, Grzegorz Janik, Robert Warwas, Piotr Pyzik, Barbara Dziuk,  Waldemar Andzel senator RP Wojciech Piecha

Brali w nich udział wystawcy z 13 krajów: Polski, Belgii, Francji, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Słowacji, Grecji, Turcji, Rosji, Ukrainy i Chin. Do dyspozycji wystawców organizatorzy przekazali 30 tys. m kw. powierzchni w pomieszczeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz w sąsiedztwie Spodka.

Czytaj dalej

Jastrzębskie Biuro Poselskie nieczynne w dniach 28-31 sierpnia.

Uprzejmie informujemy, iż Biuro Poselskie Posła Grzegorza Matusiaka w Jastrzębiu-Zdroju, będzie nieczynne w dniach od 28 do 31 sierpnia. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj dalej

32 Ogólnopolska Pielgrzymka Energetyków, Elektryków i Elektroników

W niedzielę 20 sierpnia br. miała miejsce w Częstochowie 32 Ogólnopolska Pielgrzymka Energetyków, Elektryków i Elektroników. Msza została odprawiona na Szczycie jasnogórskim o godz. 11.00, a Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Zadarko. W wydarzeniu wzięli udział m. in Grzegorz Tobiszowski – sekretarz stanu w Ministerstwie Energetyki oraz przedstawiciele władz samorządowych i parlamentu. 

Czytaj dalej

Wsparcie JSW dla poszkodowanych w nawałnicy

Jastrzębska Spółka Węglowa wesprze finansowo mieszkańców powiatu chojnickiego i tucholskiego, najbardziej poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę. Inicjatywę poparli też Grzegorz Matusiak i Grzegorz Janik - posłowie z regionu jastrzębskiego i rybnickiego, a także Grzegorz Tobiszowski - sekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

Czytaj dalej

Wywiad ws. deputatu węglowego

Nowy Górnik: Dlaczego do tej pory nie został rozwiązany problem deputatów? 

Grzegorz Matusiak: Ponieważ chcemy, aby zostało przyjęte rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkich uprawnionych i uwzględniające możliwości budżetowe. Ministerstwo Energii przygotowuje korektę w projekcie ustawy dotyczącej deputatów węglowych dla emerytów górniczych. Jest szansa, że sprawa zostanie uregulowana przed końcem tego roku. To może stać się także wcześniej, ale nie mogę składać deklaracji na wyrost. Przypomnę, że problem z tymi świadczeniami zaczął się w 2012 roku. Wtedy właśnie szukające na siłę oszczędności spółki węglowe zaczęły wypowiadać prawo do deputatu węglowego dla emerytów i rencistów. W efekcie osoby, wobec których zobowiązania przejęło państwo, nadal dostają deputat, a ci, którzy powinni otrzymywać je od spółek węglowych, zostali go pozbawieni. Proszę pamiętać, ze problem z deputatami nie powstał z winy rządu Prawa i Sprawiedliwości...... (czytaj dalej)

Czytaj dalej

Oświadczenie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wypowiedzi posłów Platformy Obywatelskiej o górnictwie węgla kamiennego.

"Mówię ci, żenada z tym całym górnictwem i z tą gospodarką, po prostu takie zaniedbania... Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w d.... miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło." – Elżbieta Bieńkowska

Czytaj dalej

Posiedzenie Sejmu w dniach 18-21 lipca

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak w dniach od 18 do 21 lipca weźmie udział w Posiedzeniu Sejmu VIII kadencji oraz weźmie udział w komisjach i podkomisjach sejmowych.

Czytaj dalej

Uroczyste obchody Święta Policji w Katowicach

W godzinach przedpołudniowych 17 lipca br.- z okazji obchodów Święta Policji - Poseł RP Grzegorz Matusiak wziął udział w uroczystościach. Na zaproszenie inspektora Krzysztofa Justyńskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, mł. Insp. Pawła Barskiego Komendanta Miejskiego Policji oraz dra Marcina Krupy Prezydenta Miasta Katowice Poseł udał się do Międzynarodowego Centrum Kongresu w Katowicach, gdzie pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych Administracji Mariusza Błaszczaka, uczestniczył w części oficjalnej uroczystości.

Czytaj dalej

Posiedzenie Sejmu w dniu 12 lipca

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak w dniu 12 lipca wziął udział w Posiedzeniu Sejmu VIII kadencji oraz w komisjach i podkomisjach sejmowych.

Czytaj dalej

Wizyta Donalda Trumpa w Warszawie

Wczoraj, 6 lipca br., odbyła się wizyta Prezydenta USA Donalda Trumpa z żoną Melanią oraz córką Ivanką wraz z mężem Jared’em Kushner’em. Donald Trump w Polsce spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz przywódcami państw Trójmorza. Następnie prezydent USA wygłosił przemówienie na placu Krasińskich. Na godzinę 9:00 zaplanowane zostało spotkanie Donalda Trumpa z Andrzejem Dudą. Punktualnie o godz. 9.30 prezydent USA został powitany w Zamku Królewskim w Warszawie przez prezydenta naszego kraju. Obaj prezydenci udali się na rozmowę bez udziału współpracowników i tłumaczy. O godz. 11.00 rozpoczął się szczyt 12 państw Trójmorza, również z udziałem Donalda Trumpa. Ok. godz. 13.00 na placu Krasińskich prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił swoje najważniejsze przemówienie...........

Czytaj dalej

Wyjazd do Warszawy 6 lipca - są jeszcze miejsca

Informujemy, że na wyjazd do Warszawy 6 lipca br. zostało jeszcze 5 wolnych miejsc. Osoby chętne prosimy o kontakt bezpośredni z Dyrektorem Biura Poselskiego przy ul. Mazowieckiej 2 w Jastrzębiu-Zdroju, w godzinach od 10 do 16 lub o kontakt telefoniczny pod numerem 883 114 914.

 

Czytaj dalej

Deputat węglowy - informacje

 

Więcej informacji po kliknięciu w ten temat!

Czytaj dalej

Akcje JSW

 

Czytaj dalej

Stronę obejrzało 1 osób