Życzenia Barbórkowe

Czytaj dalej

Vladimir Grbić i Dawid Kwiatkowski w Jastrzębiu Zdroju

Miło nam poinformować, iż 10.listopada br.  w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej pojawiła się wielka gwiazda światowej siatkówki, mistrz olimpijski, mistrz Europy i 300-krotny reprezentant Serbii Vladimir Grbić Jeden z najlepszych siatkarzy przełomu XX i XXI w, który poprowadził trening pokazowy dla adeptów Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz uczniów jastrzębskich szkół. Wydarzenie objęte patronatem Posła na Sejm RP - Grzegorza Matusiaka oraz Przewodniczącego Rady Miasta - Łukasza Kaszy. W wydarzeniu wziął również udział Dawid Kwiatkowski Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy.

 

Czytaj dalej

PRZYPOMINAMY !

Jeszcze tylko przez tydzień można składać wnioski o rekompensatę za utratę deputatu węglowego. Specjalnie przygotowane punkty działać będą tylko do 18 listopada. Zamknięte będą jednak w sobotę z uwagi na obchody Święta Niepodległości.

Wniosek o rekompensatę w wysokości 10 tysięcy złotych złożyło już ponad 216 tysięcy osób z 235 tysięcy uprawnionych. Do 9 listopada rozpatrzono ponad 112 tysięcy ze złożonych wniosków.

 

Czytaj dalej

Pokazowy trening z Vladimirem Grbiciem

W najbliższy piątek w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej pojawi się wielka gwiazda światowej siatkówki, mistrz olimpijski, mistrz Europy i 300-krotny reprezentant Serbii Vladimir Grbić. Jeden z najlepszych siatkarzy przełomu XX i XXI w. poprowadzi trening pokazowy dla adeptów Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz uczniów jastrzębskich szkół.

Szczegóły na plakacie.

Czytaj dalej

Posiedzenie sejmu w dniach 8-9 listopada

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak w dniach od 8 do 9 listopada weźmie udział w Posiedzeniu Sejmu VIII kadencji oraz weźmie udział w komisjach i podkomisjach sejmowych.

Czytaj dalej

Deputat węglowy - oficjalny e-mail

Szanowni Państwo!

W związku z ogromnym zainteresowaniem w sprawie deputatu węglowego, uprzejmie proszę kierować swoje pytania na skrzynkę pocztową deputat.weglowy@interia.pl .

Czytaj dalej

Dyżur w Łaziskach Górnych

31 października br. (wtorek) w godz.12.00-13.00 Poseł RP będzie pełnił dyżur w swoim biurze filialnym w Łaziskach Górnych ul. Świerczewskiego 1 (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna).
Odpowiem na pytania związane z wypłatą rekompensaty za deputat węglowy. Na miejscu będzie można pobrać wniosek wraz z oświadczeniem. Nie jesteś pewien, masz wątpliwości? Zapraszam, chętnie pomogę! Można odebrać wnioski !

Czytaj dalej

Wnioski (będą również wydawane w biurze)

Prezydent podpisał 23 października 2017 ustawę o rekompensacie z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Ustawa wchodzi w życie z dniem 24  października 2017 r. Od tego momentu osoby uprawnione do świadczenia mogą składać wnioski w wyznaczonych do tego miejscach.

Ustawa zakłada jednorazową wypłatę rekompensaty za utracone prawo do świadczenia w wysokości 10 tysięcy złotych netto. Wypłata świadczenia zaplanowana jest do końca 2017 roku. Aby otrzymać rekompensatę uprawniona osoba będzie musiała wypełnić wniosek. Można je składać w centralach spółek i kopalniach objętych ustawą. Czytaj dalej...

Czytaj dalej

Informacja w sprawie wydawania wniosków na wypłatę rekompensaty za deputat węglowy

30 października br. (poniedziałek) w godzinach 15.30-16.30 w Biurze Poselskim Grzegorza Matusiaka w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Mazowieckiej 2 będzie można pobrać wniosek wrazz oświadczeniem.

W sprawach prawnych związanych tematycznie z wypłatą rekompensaty, szczegółowych informacji będzie udzielał prawnik, przewodniczący Rady Miasta- Łukasz Kasza oraz poseł RP sprawozdawca Ustawy Grzegorz Matusiak
Więcej informacji wkrótce !

Czytaj dalej

Jak uzyskać 10 tys. zł rekompensaty za deputat? Poradnik Faktu

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o rekompensacie za deputat. Wg zapowiedzi wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego wnioski można będzie pobierać z kopalń najwcześniej w środę 25 października. Dla osób zainteresowanych nową ustawą przypominamy najważniejsze przepisy. Informacji udzielał poseł Grzegorz Matusiak, który był posłem sprawozdawcą ustawy. W ub. tygodniu pełnił dyżur telefoniczny dla Czytelników Faktu

 

Czytaj dalej

Deputaty węglowe. Dyżur telefoniczny. Zapraszamy.

 W najbliższą środę, 18 października, poseł Grzegorz Matusiak będzie czekał na telefony w sprawie rekompensaty za utracony deputat. W godz. 15-17 pod numerem telefonu 883-114-914 odpowie na wszystkie pytania dotyczące wypłaty „emeryckiego węgla”. Zgodnie z przegłosowaną w sejmie ustawą o rekompensacie, emeryt górniczy otrzyma 10 tys. zł za utracony deputat pod warunkiem, że złoży odpowiedni wniosek.

Więcej:

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/wszystko-o-deputatach-dyzur-eksperta-faktu/fzqhnm3

 

 

Czytaj dalej

Projekt ustawy o rekompensacie z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla przyjęty przez Sejm

Sejm przegłosował 12 października 2017 r. ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Projekt trafi teraz pod obrady Senatu.

Projekt ustawy zakłada jednorazową wypłatę rekompensaty za utracone prawo do świadczenia w wysokości 10 tysięcy złotych netto. Wypłata świadczenia zaplanowana jest do końca 2017 roku, po uchwaleniu ustawy przez Senat i podpisaniu jej przez Prezydenta RP.

Czytaj dalej

Inwestycja w górnictwie

Jaworzno. Uroczystość wytyczenia osi Szybu oraz symbolicznego przekazania placu budowy Szybu "Grzegorz" Zakładu Górniczego Sobieski. Budowa Szybu "Grzegorz" to jedna ze strategicznych inwestycji TAURON Wydobycie, mająca zapewnić funkcjonowanie Zakładu Górniczego Sobieski do 2077 roku.

Czytaj dalej

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017

 We wtorek (29 sierpnia) w inauguracji w Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017 udział wzięli premier Beata Szydło, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, minister sportu Witold Bańka,  wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz posłowie RP: Grzegorz Matusiak, Grzegorz Janik, Robert Warwas, Piotr Pyzik, Barbara Dziuk,  Waldemar Andzel senator RP Wojciech Piecha

Brali w nich udział wystawcy z 13 krajów: Polski, Belgii, Francji, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Słowacji, Grecji, Turcji, Rosji, Ukrainy i Chin. Do dyspozycji wystawców organizatorzy przekazali 30 tys. m kw. powierzchni w pomieszczeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz w sąsiedztwie Spodka.

Czytaj dalej

Jastrzębskie Biuro Poselskie nieczynne w dniach 28-31 sierpnia.

Uprzejmie informujemy, iż Biuro Poselskie Posła Grzegorza Matusiaka w Jastrzębiu-Zdroju, będzie nieczynne w dniach od 28 do 31 sierpnia. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj dalej

Stronę obejrzało 1 osób