Chcemy silnej, sprawiedliwej i godnej Polski

 - To pomnik pamięci, godności i wierności, na którym widnieje 96 nazwisk Polek i Polaków, bez żadnych tytułów, bez funkcji. Zginęły osoby, które wspólnie wybrały się do Katynia właśnie po to, aby uczcić pamięć Ofiar. To wystarczający powód, by ten pomnik tu stanął - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obchodów VIII Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Dodał, że państwo, które chce być traktowane poważnie, nie może się bać swojej historii.

- Ten pomnik jest wyrazem odrzucenia lęku i przywrócenia godności państwa i godności narodu, dlatego jest tak potrzebny. Pośrednio, to też pomnik wierności, upamiętnia tych, którzy walczyli, by on powstał, byli wierni - stwierdził.

Czytaj dalej

WAŻNE ! Dyżur NFZ w Jastrzębiu - Zdroju

Z inicjatywy Przewodniczącego Miasta Łukasza Kaszy i poparcia posłów Grzegorza Matusiaka, Teresy Glenc, Grzegorza Janika, Czesława Sobierajskiego i senatora Wojciecha Piechy oraz zainteresowania współpracą Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, uruchomione zostają dwa stanowiska dyżuru do wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i danych dostępowych Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Dyżur pełnić będą przedstawiciele NFZ 19 marca 2018 (poniedziałek) w godz. 10.00-14.00 w Biurze Poselskim Posła Grzegorza Matusiaka, przy ul. Mazowieckiej 2 w Jastrzębiu-Zdroj

Czytaj dalej

Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, odebrał tytuł Człowieka Roku Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl.

 Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, odebrał tytuł Człowieka Roku Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl. Liczba odsłon artykułów na portalu, w których pada nazwisko polityka odpowiedzialnego za górnictwo, to 1 156 002! Materiały te cieszyły się największym zainteresowaniem naszych Czytelników. Były też mocno komentowane.

Czytaj dalej

Dziękujemy za udany Koncert

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak, Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Łukasz Kasza, Radny Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Tadeusz Sławik
Dziękujemy za udział w VIII Charytatywnym Koncercie Noworocznym
Dziękujemy mieszkańcom Jastrzębia Zdroju i okolic za udział i wsparcie oraz artystom Opery Krakowskiej i Ślaskiej:

Czytaj dalej

Informacja (Deputaty Węglowe)

 Każdy otrzyma odpowiedź

   Spółka Restrukturyzacji Kopalń informuje, że każdy kto złożył prawidłowy wniosek w sprawie rekompensat, otrzymał przelew na wskazane konto. W przypadku wniosków niekompletnych lub zwierających błędy formalne nasi pracownicy na bieżąco kontaktują się z wnioskodawcami w celu wyjaśnienia nieprawidłowości. Do osób, które złożyły wnioski niespełniające wymagań ustawowych, przesłana zostanie odpowiedź na piśmie.

Czytaj dalej

Oświadczenie posłów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie rekompensat za utracone prawo do bezpłatnego węgla

Jesteśmy zdziwieni krytyką oraz propozycjami niektórych posłów Platformy Obywatelskiej dotyczącymi nowelizacji Ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym. W naszej opinii to przejaw hipokryzji oraz wykorzystywanie ważnej społecznie kwestii do rozgrywek politycznych. To za rządów koalicji PO-PSL następowało odbieranie bądź zawieszanie górnikom oraz górniczym emerytom i rencistom prawa do bezpłatnego węgla. Obecny rząd nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane wówczas w spółkach węglowych. W naszej opinii obecne działania Platformy Obywatelskiej są cyniczną próbą wciągnięcia całego środowiska górniczego w grę polityczną, czemu fundamentalnie się sprzeciwiamy

Czytaj dalej

Zaproszenie

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak

Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Łukasz Kasza

Radny Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Tadeusz Sławik

zapraszają na

Charytatywny Koncert Noworoczny,

Czytaj dalej

Życzenia

 

Czytaj dalej

Życzenia

Życzenia Barbórkowe

Czytaj dalej

Vladimir Grbić i Dawid Kwiatkowski w Jastrzębiu Zdroju

Miło nam poinformować, iż 10.listopada br.  w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej pojawiła się wielka gwiazda światowej siatkówki, mistrz olimpijski, mistrz Europy i 300-krotny reprezentant Serbii Vladimir Grbić Jeden z najlepszych siatkarzy przełomu XX i XXI w, który poprowadził trening pokazowy dla adeptów Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz uczniów jastrzębskich szkół. Wydarzenie objęte patronatem Posła na Sejm RP - Grzegorza Matusiaka oraz Przewodniczącego Rady Miasta - Łukasza Kaszy. W wydarzeniu wziął również udział Dawid Kwiatkowski Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy.

 

Czytaj dalej

PRZYPOMINAMY !

Jeszcze tylko przez tydzień można składać wnioski o rekompensatę za utratę deputatu węglowego. Specjalnie przygotowane punkty działać będą tylko do 18 listopada. Zamknięte będą jednak w sobotę z uwagi na obchody Święta Niepodległości.

Wniosek o rekompensatę w wysokości 10 tysięcy złotych złożyło już ponad 216 tysięcy osób z 235 tysięcy uprawnionych. Do 9 listopada rozpatrzono ponad 112 tysięcy ze złożonych wniosków.

 

Czytaj dalej

Pokazowy trening z Vladimirem Grbiciem

W najbliższy piątek w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej pojawi się wielka gwiazda światowej siatkówki, mistrz olimpijski, mistrz Europy i 300-krotny reprezentant Serbii Vladimir Grbić. Jeden z najlepszych siatkarzy przełomu XX i XXI w. poprowadzi trening pokazowy dla adeptów Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz uczniów jastrzębskich szkół.

Szczegóły na plakacie.

Czytaj dalej

Posiedzenie sejmu w dniach 8-9 listopada

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak w dniach od 8 do 9 listopada weźmie udział w Posiedzeniu Sejmu VIII kadencji oraz weźmie udział w komisjach i podkomisjach sejmowych.

Czytaj dalej

Deputat węglowy - oficjalny e-mail

Szanowni Państwo!

W związku z ogromnym zainteresowaniem w sprawie deputatu węglowego, uprzejmie proszę kierować swoje pytania na skrzynkę pocztową deputat.weglowy@interia.pl .

Czytaj dalej

Stronę obejrzało 1 osób