Informacja (Deputaty Węglowe)

 Każdy otrzyma odpowiedź

   Spółka Restrukturyzacji Kopalń informuje, że każdy kto złożył prawidłowy wniosek w sprawie rekompensat, otrzymał przelew na wskazane konto. W przypadku wniosków niekompletnych lub zwierających błędy formalne nasi pracownicy na bieżąco kontaktują się z wnioskodawcami w celu wyjaśnienia nieprawidłowości. Do osób, które złożyły wnioski niespełniające wymagań ustawowych, przesłana zostanie odpowiedź na piśmie.

Czytaj dalej

Oświadczenie posłów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie rekompensat za utracone prawo do bezpłatnego węgla

Jesteśmy zdziwieni krytyką oraz propozycjami niektórych posłów Platformy Obywatelskiej dotyczącymi nowelizacji Ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym. W naszej opinii to przejaw hipokryzji oraz wykorzystywanie ważnej społecznie kwestii do rozgrywek politycznych. To za rządów koalicji PO-PSL następowało odbieranie bądź zawieszanie górnikom oraz górniczym emerytom i rencistom prawa do bezpłatnego węgla. Obecny rząd nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane wówczas w spółkach węglowych. W naszej opinii obecne działania Platformy Obywatelskiej są cyniczną próbą wciągnięcia całego środowiska górniczego w grę polityczną, czemu fundamentalnie się sprzeciwiamy

Czytaj dalej

Zaproszenie

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak

Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Łukasz Kasza

Radny Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Tadeusz Sławik

zapraszają na

Charytatywny Koncert Noworoczny,

Czytaj dalej

Życzenia

 

Czytaj dalej

Życzenia

Życzenia Barbórkowe

Czytaj dalej

Vladimir Grbić i Dawid Kwiatkowski w Jastrzębiu Zdroju

Miło nam poinformować, iż 10.listopada br.  w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej pojawiła się wielka gwiazda światowej siatkówki, mistrz olimpijski, mistrz Europy i 300-krotny reprezentant Serbii Vladimir Grbić Jeden z najlepszych siatkarzy przełomu XX i XXI w, który poprowadził trening pokazowy dla adeptów Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz uczniów jastrzębskich szkół. Wydarzenie objęte patronatem Posła na Sejm RP - Grzegorza Matusiaka oraz Przewodniczącego Rady Miasta - Łukasza Kaszy. W wydarzeniu wziął również udział Dawid Kwiatkowski Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy.

 

Czytaj dalej

PRZYPOMINAMY !

Jeszcze tylko przez tydzień można składać wnioski o rekompensatę za utratę deputatu węglowego. Specjalnie przygotowane punkty działać będą tylko do 18 listopada. Zamknięte będą jednak w sobotę z uwagi na obchody Święta Niepodległości.

Wniosek o rekompensatę w wysokości 10 tysięcy złotych złożyło już ponad 216 tysięcy osób z 235 tysięcy uprawnionych. Do 9 listopada rozpatrzono ponad 112 tysięcy ze złożonych wniosków.

 

Czytaj dalej

Pokazowy trening z Vladimirem Grbiciem

W najbliższy piątek w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej pojawi się wielka gwiazda światowej siatkówki, mistrz olimpijski, mistrz Europy i 300-krotny reprezentant Serbii Vladimir Grbić. Jeden z najlepszych siatkarzy przełomu XX i XXI w. poprowadzi trening pokazowy dla adeptów Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz uczniów jastrzębskich szkół.

Szczegóły na plakacie.

Czytaj dalej

Posiedzenie sejmu w dniach 8-9 listopada

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak w dniach od 8 do 9 listopada weźmie udział w Posiedzeniu Sejmu VIII kadencji oraz weźmie udział w komisjach i podkomisjach sejmowych.

Czytaj dalej

Deputat węglowy - oficjalny e-mail

Szanowni Państwo!

W związku z ogromnym zainteresowaniem w sprawie deputatu węglowego, uprzejmie proszę kierować swoje pytania na skrzynkę pocztową deputat.weglowy@interia.pl .

Czytaj dalej

Dyżur w Łaziskach Górnych

31 października br. (wtorek) w godz.12.00-13.00 Poseł RP będzie pełnił dyżur w swoim biurze filialnym w Łaziskach Górnych ul. Świerczewskiego 1 (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna).
Odpowiem na pytania związane z wypłatą rekompensaty za deputat węglowy. Na miejscu będzie można pobrać wniosek wraz z oświadczeniem. Nie jesteś pewien, masz wątpliwości? Zapraszam, chętnie pomogę! Można odebrać wnioski !

Czytaj dalej

Wnioski (będą również wydawane w biurze)

Prezydent podpisał 23 października 2017 ustawę o rekompensacie z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Ustawa wchodzi w życie z dniem 24  października 2017 r. Od tego momentu osoby uprawnione do świadczenia mogą składać wnioski w wyznaczonych do tego miejscach.

Ustawa zakłada jednorazową wypłatę rekompensaty za utracone prawo do świadczenia w wysokości 10 tysięcy złotych netto. Wypłata świadczenia zaplanowana jest do końca 2017 roku. Aby otrzymać rekompensatę uprawniona osoba będzie musiała wypełnić wniosek. Można je składać w centralach spółek i kopalniach objętych ustawą. Czytaj dalej...

Czytaj dalej

Informacja w sprawie wydawania wniosków na wypłatę rekompensaty za deputat węglowy

30 października br. (poniedziałek) w godzinach 15.30-16.30 w Biurze Poselskim Grzegorza Matusiaka w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Mazowieckiej 2 będzie można pobrać wniosek wrazz oświadczeniem.

W sprawach prawnych związanych tematycznie z wypłatą rekompensaty, szczegółowych informacji będzie udzielał prawnik, przewodniczący Rady Miasta- Łukasz Kasza oraz poseł RP sprawozdawca Ustawy Grzegorz Matusiak
Więcej informacji wkrótce !

Czytaj dalej

Jak uzyskać 10 tys. zł rekompensaty za deputat? Poradnik Faktu

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o rekompensacie za deputat. Wg zapowiedzi wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego wnioski można będzie pobierać z kopalń najwcześniej w środę 25 października. Dla osób zainteresowanych nową ustawą przypominamy najważniejsze przepisy. Informacji udzielał poseł Grzegorz Matusiak, który był posłem sprawozdawcą ustawy. W ub. tygodniu pełnił dyżur telefoniczny dla Czytelników Faktu

 

Czytaj dalej

Stronę obejrzało 1 osób