Deputat węglowy - oficjalny e-mail

Szanowni Państwo!

W związku z ogromnym zainteresowaniem w sprawie deputatu węglowego, uprzejmie proszę kierować swoje pytania na skrzynkę pocztową deputat.weglowy@interia.pl .

Czytaj dalej

Dyżur w Łaziskach Górnych

31 października br. (wtorek) w godz.12.00-13.00 Poseł RP będzie pełnił dyżur w swoim biurze filialnym w Łaziskach Górnych ul. Świerczewskiego 1 (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna).
Odpowiem na pytania związane z wypłatą rekompensaty za deputat węglowy. Na miejscu będzie można pobrać wniosek wraz z oświadczeniem. Nie jesteś pewien, masz wątpliwości? Zapraszam, chętnie pomogę! Można odebrać wnioski !

Czytaj dalej

Wnioski (będą również wydawane w biurze)

Prezydent podpisał 23 października 2017 ustawę o rekompensacie z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Ustawa wchodzi w życie z dniem 24  października 2017 r. Od tego momentu osoby uprawnione do świadczenia mogą składać wnioski w wyznaczonych do tego miejscach.

Ustawa zakłada jednorazową wypłatę rekompensaty za utracone prawo do świadczenia w wysokości 10 tysięcy złotych netto. Wypłata świadczenia zaplanowana jest do końca 2017 roku. Aby otrzymać rekompensatę uprawniona osoba będzie musiała wypełnić wniosek. Można je składać w centralach spółek i kopalniach objętych ustawą. Czytaj dalej...

Czytaj dalej

Informacja w sprawie wydawania wniosków na wypłatę rekompensaty za deputat węglowy

30 października br. (poniedziałek) w godzinach 15.30-16.30 w Biurze Poselskim Grzegorza Matusiaka w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Mazowieckiej 2 będzie można pobrać wniosek wrazz oświadczeniem.

W sprawach prawnych związanych tematycznie z wypłatą rekompensaty, szczegółowych informacji będzie udzielał prawnik, przewodniczący Rady Miasta- Łukasz Kasza oraz poseł RP sprawozdawca Ustawy Grzegorz Matusiak
Więcej informacji wkrótce !

Czytaj dalej

Jak uzyskać 10 tys. zł rekompensaty za deputat? Poradnik Faktu

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o rekompensacie za deputat. Wg zapowiedzi wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego wnioski można będzie pobierać z kopalń najwcześniej w środę 25 października. Dla osób zainteresowanych nową ustawą przypominamy najważniejsze przepisy. Informacji udzielał poseł Grzegorz Matusiak, który był posłem sprawozdawcą ustawy. W ub. tygodniu pełnił dyżur telefoniczny dla Czytelników Faktu

 

Czytaj dalej

Deputaty węglowe. Dyżur telefoniczny. Zapraszamy.

 W najbliższą środę, 18 października, poseł Grzegorz Matusiak będzie czekał na telefony w sprawie rekompensaty za utracony deputat. W godz. 15-17 pod numerem telefonu 883-114-914 odpowie na wszystkie pytania dotyczące wypłaty „emeryckiego węgla”. Zgodnie z przegłosowaną w sejmie ustawą o rekompensacie, emeryt górniczy otrzyma 10 tys. zł za utracony deputat pod warunkiem, że złoży odpowiedni wniosek.

Więcej:

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/wszystko-o-deputatach-dyzur-eksperta-faktu/fzqhnm3

 

 

Czytaj dalej

Projekt ustawy o rekompensacie z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla przyjęty przez Sejm

Sejm przegłosował 12 października 2017 r. ustawę o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Projekt trafi teraz pod obrady Senatu.

Projekt ustawy zakłada jednorazową wypłatę rekompensaty za utracone prawo do świadczenia w wysokości 10 tysięcy złotych netto. Wypłata świadczenia zaplanowana jest do końca 2017 roku, po uchwaleniu ustawy przez Senat i podpisaniu jej przez Prezydenta RP.

Czytaj dalej

Inwestycja w górnictwie

Jaworzno. Uroczystość wytyczenia osi Szybu oraz symbolicznego przekazania placu budowy Szybu "Grzegorz" Zakładu Górniczego Sobieski. Budowa Szybu "Grzegorz" to jedna ze strategicznych inwestycji TAURON Wydobycie, mająca zapewnić funkcjonowanie Zakładu Górniczego Sobieski do 2077 roku.

Czytaj dalej

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017

 We wtorek (29 sierpnia) w inauguracji w Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017 udział wzięli premier Beata Szydło, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, minister sportu Witold Bańka,  wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz posłowie RP: Grzegorz Matusiak, Grzegorz Janik, Robert Warwas, Piotr Pyzik, Barbara Dziuk,  Waldemar Andzel senator RP Wojciech Piecha

Brali w nich udział wystawcy z 13 krajów: Polski, Belgii, Francji, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Słowacji, Grecji, Turcji, Rosji, Ukrainy i Chin. Do dyspozycji wystawców organizatorzy przekazali 30 tys. m kw. powierzchni w pomieszczeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz w sąsiedztwie Spodka.

Czytaj dalej

Jastrzębskie Biuro Poselskie nieczynne w dniach 28-31 sierpnia.

Uprzejmie informujemy, iż Biuro Poselskie Posła Grzegorza Matusiaka w Jastrzębiu-Zdroju, będzie nieczynne w dniach od 28 do 31 sierpnia. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj dalej

32 Ogólnopolska Pielgrzymka Energetyków, Elektryków i Elektroników

W niedzielę 20 sierpnia br. miała miejsce w Częstochowie 32 Ogólnopolska Pielgrzymka Energetyków, Elektryków i Elektroników. Msza została odprawiona na Szczycie jasnogórskim o godz. 11.00, a Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Zadarko. W wydarzeniu wzięli udział m. in Grzegorz Tobiszowski – sekretarz stanu w Ministerstwie Energetyki oraz przedstawiciele władz samorządowych i parlamentu. 

Czytaj dalej

Wsparcie JSW dla poszkodowanych w nawałnicy

Jastrzębska Spółka Węglowa wesprze finansowo mieszkańców powiatu chojnickiego i tucholskiego, najbardziej poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę. Inicjatywę poparli też Grzegorz Matusiak i Grzegorz Janik - posłowie z regionu jastrzębskiego i rybnickiego, a także Grzegorz Tobiszowski - sekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

Czytaj dalej

Wywiad ws. deputatu węglowego

Nowy Górnik: Dlaczego do tej pory nie został rozwiązany problem deputatów? 

Grzegorz Matusiak: Ponieważ chcemy, aby zostało przyjęte rozwiązanie satysfakcjonujące wszystkich uprawnionych i uwzględniające możliwości budżetowe. Ministerstwo Energii przygotowuje korektę w projekcie ustawy dotyczącej deputatów węglowych dla emerytów górniczych. Jest szansa, że sprawa zostanie uregulowana przed końcem tego roku. To może stać się także wcześniej, ale nie mogę składać deklaracji na wyrost. Przypomnę, że problem z tymi świadczeniami zaczął się w 2012 roku. Wtedy właśnie szukające na siłę oszczędności spółki węglowe zaczęły wypowiadać prawo do deputatu węglowego dla emerytów i rencistów. W efekcie osoby, wobec których zobowiązania przejęło państwo, nadal dostają deputat, a ci, którzy powinni otrzymywać je od spółek węglowych, zostali go pozbawieni. Proszę pamiętać, ze problem z deputatami nie powstał z winy rządu Prawa i Sprawiedliwości...... (czytaj dalej)

Czytaj dalej

Oświadczenie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wypowiedzi posłów Platformy Obywatelskiej o górnictwie węgla kamiennego.

"Mówię ci, żenada z tym całym górnictwem i z tą gospodarką, po prostu takie zaniedbania... Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w d.... miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło." – Elżbieta Bieńkowska

Czytaj dalej

Posiedzenie Sejmu w dniach 18-21 lipca

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak w dniach od 18 do 21 lipca weźmie udział w Posiedzeniu Sejmu VIII kadencji oraz weźmie udział w komisjach i podkomisjach sejmowych.

Czytaj dalej

Stronę obejrzało 1 osób