Konferencja w Radiu eM Posła Grzegorza Matusiaka nt projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję"

Cała audycja po otwarciu artykułu.

Czytaj dalej

Wizyta Pana Premiera Morawieckiego na Śląsku

Film po otwarciu artykułu.

Czytaj dalej

Misja możliwa do wykonania

W Domu Zdrojowym odbyło się podsumowanie działalności samorządowej klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. O gospodarce mówił Tadeusz Sławik, a sprawy społeczne zreferował Piotr Szereda. Z największą niecierpliwością czekano jednak na wystąpienie Łukasza Kaszy, przewodniczącego Rady Miasta i kandydata PiS na prezydenta miasta.

Czytaj dalej

Zaproszenie do zrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego ! 12 czerwca !

Inicjatorem współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia był przewodniczący Rady Miasta Łukasz Kasza, którego inicjatywę wspiera poseł Grzegorz Matusiak. Chodzi przede wszystkim o to, by w naszym mieście powstała Sekcja NFZ.
W marcu br. w biurze poselskim Posła Grzegorza Matusiaka zostały uruchomione dwa stanowiska do wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
Ponieważ zainteresowanie było duże, ponownie 12 czerwca br. jak poprzednio w biurze poselskim posła Grzegorza Matusiaka w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Mazowiecka 2 zostaną uruchomione dwa stanowiska do wydawania tejże karty. Dyżur będą pełnili pracownicy NFZ z Rybnika

Czytaj dalej

Łukasz Kasza rekomendowany przez Prawo i Sprawiedliwość na prezydenta Miasta Jastrzębie – Zdrój !

Doświadczony samorządowiec kandydatem na prezydenta Miasta Jastrzębie – Zdrój – o kim mowa ? To Łukasz Kasza osoba młoda, kreatywna, z doświadczeniem w pracy samorządowej i wysokich kwalifikacjach zawodowych.

Łukasz Kasza jest Przewodniczącym Rady Miasta Jastrzębie – Zdrój. W swoim samorządowym życiorysie pełnił również funkcję Przewodniczącego Komisji Skarbu.
Był radnym dwóch kadencji.

Czytaj dalej

Henryk Sławik został uhonorowany

 W gmachu Sejmu otwarto   wystawę  poświęconą życiu i działalności Henryka Sławika, w moim przekonaniu postaci zasługującej na trwałą obecność w powszechnej pamięci Polaków. Z tej okazji chciałbym Państwu przypomnieć tekst napisany z okazji odznaczenia Sławika przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego orderem Orła Białego.

Czytaj dalej

Chcemy silnej, sprawiedliwej i godnej Polski

 - To pomnik pamięci, godności i wierności, na którym widnieje 96 nazwisk Polek i Polaków, bez żadnych tytułów, bez funkcji. Zginęły osoby, które wspólnie wybrały się do Katynia właśnie po to, aby uczcić pamięć Ofiar. To wystarczający powód, by ten pomnik tu stanął - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obchodów VIII Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Dodał, że państwo, które chce być traktowane poważnie, nie może się bać swojej historii.

- Ten pomnik jest wyrazem odrzucenia lęku i przywrócenia godności państwa i godności narodu, dlatego jest tak potrzebny. Pośrednio, to też pomnik wierności, upamiętnia tych, którzy walczyli, by on powstał, byli wierni - stwierdził.

Czytaj dalej

WAŻNE ! Dyżur NFZ w Jastrzębiu - Zdroju

Z inicjatywy Przewodniczącego Miasta Łukasza Kaszy i poparcia posłów Grzegorza Matusiaka, Teresy Glenc, Grzegorza Janika, Czesława Sobierajskiego i senatora Wojciecha Piechy oraz zainteresowania współpracą Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, uruchomione zostają dwa stanowiska dyżuru do wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i danych dostępowych Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Dyżur pełnić będą przedstawiciele NFZ 19 marca 2018 (poniedziałek) w godz. 10.00-14.00 w Biurze Poselskim Posła Grzegorza Matusiaka, przy ul. Mazowieckiej 2 w Jastrzębiu-Zdroj

Czytaj dalej

Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, odebrał tytuł Człowieka Roku Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl.

 Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii, odebrał tytuł Człowieka Roku Trybuny Górniczej i portalu nettg.pl. Liczba odsłon artykułów na portalu, w których pada nazwisko polityka odpowiedzialnego za górnictwo, to 1 156 002! Materiały te cieszyły się największym zainteresowaniem naszych Czytelników. Były też mocno komentowane.

Czytaj dalej

Dziękujemy za udany Koncert

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak, Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Łukasz Kasza, Radny Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Tadeusz Sławik
Dziękujemy za udział w VIII Charytatywnym Koncercie Noworocznym
Dziękujemy mieszkańcom Jastrzębia Zdroju i okolic za udział i wsparcie oraz artystom Opery Krakowskiej i Ślaskiej:

Czytaj dalej

Informacja (Deputaty Węglowe)

 Każdy otrzyma odpowiedź

   Spółka Restrukturyzacji Kopalń informuje, że każdy kto złożył prawidłowy wniosek w sprawie rekompensat, otrzymał przelew na wskazane konto. W przypadku wniosków niekompletnych lub zwierających błędy formalne nasi pracownicy na bieżąco kontaktują się z wnioskodawcami w celu wyjaśnienia nieprawidłowości. Do osób, które złożyły wnioski niespełniające wymagań ustawowych, przesłana zostanie odpowiedź na piśmie.

Czytaj dalej

Oświadczenie posłów Prawa i Sprawiedliwości w sprawie rekompensat za utracone prawo do bezpłatnego węgla

Jesteśmy zdziwieni krytyką oraz propozycjami niektórych posłów Platformy Obywatelskiej dotyczącymi nowelizacji Ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym. W naszej opinii to przejaw hipokryzji oraz wykorzystywanie ważnej społecznie kwestii do rozgrywek politycznych. To za rządów koalicji PO-PSL następowało odbieranie bądź zawieszanie górnikom oraz górniczym emerytom i rencistom prawa do bezpłatnego węgla. Obecny rząd nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane wówczas w spółkach węglowych. W naszej opinii obecne działania Platformy Obywatelskiej są cyniczną próbą wciągnięcia całego środowiska górniczego w grę polityczną, czemu fundamentalnie się sprzeciwiamy

Czytaj dalej

Zaproszenie

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak

Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Łukasz Kasza

Radny Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój Tadeusz Sławik

zapraszają na

Charytatywny Koncert Noworoczny,

Czytaj dalej

Życzenia

 

Czytaj dalej

Życzenia

Stronę obejrzało 1 osób