Posiedzenie Sejmu w dniach 7-9 czerwca

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak w dniach od 7 do 9 czerwca weźmie udział w Posiedzeniu Sejmu VIII kadencji oraz weźmie udział w komisjach i podkomisjach sejmowych.

Czytaj dalej

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Wszystkim Dzieciom w Dniu Ich Święta
z całego serca życzę radosnego dorastania,
by wszystkie chwile , spędzone wśród rodziny
i przyjaciół były magiczne
i przepełnione fascynacją dla piękna świata
by każdy dzień przybliżał was
do realizacji marzeń
i najskrytszych pragnień. 

Czytaj dalej

Życzenia z okazji Dnia Matki

W ten piękny i radosny dzień pragnę złożyć wszystkim Matkom,

najserdeczniejsze życzenia długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności,

spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i zawsze pociechy z dzieci.
Czytaj dalej

Posiedzenie Sejmu w dniach 24-26 maja

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak w dniach od 24 do 26 maja weźmie udział w Posiedzeniu Sejmu VIII kadencji oraz weźmie udział w komisjach i podkomisjach sejmowych.

Czytaj dalej

Kampania „Godny wybór. Obniżenie wieku emerytalnego”

Prezydent RP Andrzej Duda, minister Elżbieta Rafalska i Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda 11 maja br. zainaugurowali kampanię społeczno-informacyjną "Godny Wybór. Przywrócenie wieku emerytalnego". Jej celem jest uświadomienie obywatelom, że przejście na emeryturę jest prawem, a nie obowiązkiem.

Czytaj dalej

Kopalnia Budryk jest najgłębszą kopalnią węgla kamiennego w Europie

  Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak brał udział w zjeżdzie na dół w KWK Budryk, w dniu 16 maja br. 
Można to już śmiało oficjalnie powiedzieć: kopalnia Budryk jest najgłębszą kopalnią węgla kamiennego w Europie. Na głębokości 1290 m postępy w przygotowaniu do eksploatacji na własne oczy zobaczyli we wtorek (16 maja) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski oraz towarzysząca mu grupa parlamentarzystów.

- Dziś jesteśmy w miejscu, które jest bardzo istotne, historyczne, bowiem będziemy się przemieszczać na poziomie 1290 m. Jest to najgłębsze miejsce, jeśli chodzi o kopalnie węgla kamiennego w Polsce i w Europie. Myślę, że warto podkreślić, że mamy w Polsce inżynierów, umiemy realizować trudne inwestycje w kopalniach węgla kamiennego – podkreślił wiceminister chwilę po tym, jak wysiadł ze specjalnego kubła, którym delegacja zjechała na wspomniany poziom

Czytaj dalej

Zespół "Śląsk"

 17 maja 2017 Koszęcin . Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak był uczestnikiem podczas podpisania umowy o współprowadzeniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz przedstawiciele władz regionu: Marszałek Województwa Śląskiego, podpisali umowę o współprowadzeniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Na mocy dokumentu, Ministerstwo Kultury będzie przekazywało na działalność statutową Zespołu 5 mln dotacji, a Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego 17 mln. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2019 roku.

Czytaj dalej

Posiedzenie Sejmu w dniach 10-12 maja

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak w dniach od 10 do 12 maja weźmie udział w Posiedzeniu Sejmu VIII kadencji oraz weźmie udział w komisjach i podkomisjach sejmowych.

Czytaj dalej

Deputat węglowy - informacje

Szanowni Państwo!

W związku ze zrozumiałym zainteresowaniem kwestią uregulowania wypłaty deputatu węglowego dla emerytów górniczych, w dniu dzisiejszym wystosowałem oficjalne pismo do Wicepremiera Rządu RP Mateusza Morawieckiego z prośbą o bieżącą informację.

Potrafię wyobrazić sobie Państwa zniecierpliwienie oraz zatroskanie przewlekłością podejmowanej decyzji w interesującym nas wszystkich temacie, lecz - jak mniemam - niebawem będę w stanie przytoczyć Państwu odpowiedź ministra na wspomniane zagadnienie.

Czytaj dalej

Uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja w Jastrzębiu-Zdroju

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak wziął udział podczas uroczystości obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Jastrzębiu-Zdroju.

Czytaj dalej

Życzenia dla Maturzystów

Drodzy Maturzyści!

W związku z rozpoczynającym się dzisiaj egzaminem maturalnym pragnę złożyć Wam życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Matura jest istotnym i poważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka. Egzamin dojrzałości jest wyzwaniem, ale jednocześnie znakomitym wstępem w dorosłe życie.

Drodzy Maturzyści przyjmijcie proszę życzenia pomyślności na przyszłość, trafnych i mądrych wyborów, a także realizacji Waszych pasji i zainteresowań.

Poseł na Sejm

Grzegorz Matusiak

Czytaj dalej

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

W dniu Święta Strażaka składam najserdeczniejsze życzenia Wszystkim Strażakom i ich rodzinom, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Strażacy pierwsi niosą pomoc ludziom w tragediach i nieszczęściach, trzeba o tym zawsze pamiętać i doceniać ich odwagę, życzliwość i chęć niesienia pomocy. Życzę również wielu satysfakcji z owoców swej pracy.

Poseł na Sejm RP

Grzegorz Matusiak

Czytaj dalej

Posiedzenie Sejmu w dniach 20-21 kwietnia

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak w dniach od 20 do 21 kwietnia weźmie udział w Posiedzeniu Sejmu VIII kadencji oraz weźmie udział w komisjach i podkomisjach sejmowych.

Czytaj dalej

Życzenia

Czytaj dalej

Posiedzenie Sejmu w dniach 5-7 kwietnia

Poseł na Sejm RP Grzegorz Matusiak w dniach od 5 do 7 kwietnia weźmie udział w Posiedzeniu Sejmu VIII kadencji oraz weźmie udział w komisjach i podkomisjach sejmowych.

Czytaj dalej

Stronę obejrzało 1 osób